#krakow uchodzi za jedno z…

#krakow uchodzi za jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast Polski. To również zagłębie zagorzałych przeciwników sieci komórkowych. Uniwersytet Jagielloński sprawdzi, jak sztuczne promieniowanie elektromagnetyczne wpływa na stan zdrowia mieszkańców.

Naukowcy z #uj szukają chętnych wśród mieszkańców Krakowa i okolic do przeprowadzenia badań. Chętnym zostaną przeprowadzone ogólne badania zdrowotne, o łącznej wartości ok 1500 zł.

Aby wziąć udział w badaniach należy wypełnić ankietę

http://ankieta.cm-uj.krakow.pl/index.php?r=survey/index&sid=595633&lang=pl

Zgłoszenia są przyjmowane do końca listopada. Następnie spośród nich zostanie wytypowana grupa osób na podstawie indywidualnych cech, takich jak wiek, płeć, stan zdrowia i narażenie na działanie fal elektromagnetycznych.

Według twórców badań wyniki mogą mieć wpływ na toczącą się dyskusję na temat szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego wytwarzanego przez nadajniki sieci komórkowej. Wyniki świadczące o faktycznej szkodliwości pokrzyżują plany operatorów dotyczące rozbudowy sieci i rozwoju sieci 5G w Polsce i będą olbrzymim zaskoczeniem w skali świata. Wykazanie braku szkodliwości zapewne skończy się stosownym komentarzem przeciwników rozbudowy sieci o ich rzekomym sponsorowaniu badań operatorów i lobby telekomunikacyjne i utrzymaniem statusu quo.

Jak dla mnie to jest totalnie nielogiczne i niepotrzebne badanie. #smartfony w obecnym świecie są niezbędnym elementem codziennego życia i większość ludzi je używa. Więcej szkody wyrządza zwykła mikrofalówka niż infrastruktura potrzebna poprawnego działania sieci komórkowej.

via. telepolis

#telefony #bekazpodludzi #telekomunikacja #5g